Dagligvarer: priser og tilbud fra 7 kæder, senest hentet 29. sep., 04.52

Dagligvarer

3
Kæder
Vis kun
Nulstil

Flere kæder vælges ved at krydse af. Kæde-chips over varerne virker også.

3.423 dagligvarer, 429 på tilbud

Kolonial 171

Drikkevarer 113

Andet 78

Frugt og grønt 42

Husholdning 33

Mejeri og æg 16

Slik og snacks 14

Frost 7

  • nemlig.com

    5,97 kr.

    Hakket spinat

    450 g · 13,27 kr./kg

    . Pris hos nemlig.com.
  • nemlig.com

    9,93 kr.

    Ærter (fine)

    575 g · 17,27 kr./kg

    . Pris hos nemlig.com.
  • nemlig.com

    10,30 kr.

    Håndværkere

    10 stk. · 1,03 kr./stk.

    . Pris hos nemlig.com.
  • nemlig.com

    10,47 kr.

    Haricots verts

    700 g · 14,96 kr./kg

    . Pris hos nemlig.com.
  • Øko

    nemlig.com

    11,87 kr.

    Jordbær øko.

    250 g · 47,48 kr./kg

    . Pris hos nemlig.com.

Brød og bagværk 6

Viser 480 af 3.423

Vis flere varer

Sådan sammenligner vi

  • Samme vare: samme stregkode (EAN) i flere kæder. Vises som ét kort med den billigste kæde og “+N kæder”.
  • Tilsvarende vare: samme navn og mængde, men uden fælles stregkode – fx kædernes egne mærker. Vises altid for sig.
  • Kilopris og literpris er kædens egen, eller beregnet ud fra mængden. Pant er ikke med.
  • Tilbud vises med rabat og sidste gyldighedsdag. “Økologisk” betyder, at det står i varens navn. Madspildsvarer indgår ikke.
  • Billeder er fra Open Food Facts, når varens stregkode findes der; ellers et symbol for afdelingen.

Kilder

Priserne læses om natten fra kædernes egne offentlige webshops og produktsider og gemmes med tidspunkt og kilde. Tjek altid prisen hos kæden, før du handler: butikspriser og tilbud kan afvige. Læs mere i datapolitikken.

Seno er ikke tilknyttet kæderne og får ingen betaling for at vise priserne. Kædenavne og -logoer bruges kun til at vise, hvor varen findes. Coop, MENY, SPAR og Løvbjerg har ingen offentlige webshop-priser; deres aviser finder du under Tilbudsaviser.