BorderShop
13,95 kr.Normalpris 21,95 kr.
beauvais beetroot 570gr.
570gr. · 24,47 kr./kg
Click & Collect
Spar 6,05 kr. mod Lidl (Senos sammenligning)
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..38 varer, 38 på tilbud
BorderShop
13,95 kr.Normalpris 21,95 kr.
570gr. · 24,47 kr./kg
Click & Collect
Spar 6,05 kr. mod Lidl (Senos sammenligning)
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
13,95 kr.Normalpris 24,95 kr.
550g · 25,36 kr./kg
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
13,95 kr.Normalpris 24,95 kr.
550gr. · 25,36 kr./kg
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
13,95 kr.Normalpris 19,95 kr.
560g · 24,91 kr./kg
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
13,95 kr.Normalpris 21,95 kr.
580g · 24,05 kr./kg
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop+2 kæder
15,95 kr.Normalpris 24,95 kr.
400g · 39,87 kr./kg
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop.BorderShop
15,95 kr.Normalpris 24,95 kr.
400g · 39,87 kr./kg
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop.BorderShop
19,95 kr.Normalpris 24,95 kr.
600gr · 33,25 kr./kg
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
19,95 kr.Normalpris 24,95 kr.
600g · 33,25 kr./kg
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
19,95 kr.Normalpris 24,95 kr.
600g · 33,25 kr./kg
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
19,95 kr.Normalpris 24,95 kr.
600gr · 33,25 kr./kg
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
19,95 kr.Normalpris 24,95 kr.
600g · 33,25 kr./kg
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
19,95 kr.Normalpris 24,95 kr.
600g · 33,25 kr./kg
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
35,95 kr.Normalpris 42,95 kr.
350g · 102,71 kr./kg
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 30. sep..BorderShop
35,95 kr.Normalpris 42,95 kr.
350g · 102,71 kr./kg
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 30. sep..BorderShop+2 kæder
35,95 kr.Normalpris 42,95 kr.
350g · 102,71 kr./kg
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 30. sep..BorderShop
35,95 kr.Normalpris 42,95 kr.
350g · 102,71 kr./kg
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 30. sep..BorderShop
35,95 kr.Normalpris 44,95 kr.
0.75L · 47,93 kr./l
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 30. sep..BorderShop
39,95 kr.Normalpris 49,95 kr.
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 30. sep..BorderShop
59,95 kr.Normalpris 62,95 kr.
1750 ml · 34,26 kr./l
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
59,95 kr.Normalpris 62,95 kr.
1750 ml · 34,26 kr./l
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
59,95 kr.Normalpris 62,95 kr.
1750 ml · 34,26 kr./l
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
59,95 kr.Normalpris 62,50 kr.
1250 ml · 47,96 kr./l
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
59,95 kr.Normalpris 62,50 kr.
1250 ml · 47,96 kr./l
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
69,95 kr.Normalpris 79,95 kr.
12x0,5L · 11,66 kr./l
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
69,95 kr.Normalpris 79,95 kr.
12x0,5L · 11,66 kr./l
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop+1 kæde
79,95 kr.Normalpris 99,95 kr.
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop.BorderShop
79,95 kr.Normalpris 99,95 kr.
0.75L · 106,60 kr./l
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 30. sep..BorderShop
84,95 kr.Normalpris 89,95 kr.
5000 ml · 16,99 kr./l
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
84,95 kr.Normalpris 89,95 kr.
5000 ml · 16,99 kr./l
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
109,95 kr.Normalpris 124,95 kr.
4900 g · 22,44 kr./kg
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
109,95 kr.Normalpris 139,95 kr.
700 ML · 157,07 kr./l
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
119,95 kr.Normalpris 129,95 kr.
0,75 L. · 159,93 kr./l
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
179,95 kr.Normalpris 249,95 kr.
0.7L · 257,07 kr./l
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
199,95 kr.Normalpris 259,95 kr.
0.75L · 266,60 kr./l
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 30. sep..BorderShop
199,95 kr.Normalpris 269,95 kr.
700 ML · 285,64 kr./l
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
199,95 kr.Normalpris 269,95 kr.
0.7L · 285,64 kr./l
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 31. dec..BorderShop
279,95 kr.Normalpris 349,95 kr.
0.75L · 373,27 kr./l
Click & Collect
. Tilbud hos BorderShop til og med 30. sep..Viser 38 af 38
Læg varer i kurven, skriv dit postnummer, og se besparelsen efter kørsel, bro, færge og pant.
Seno kontrollerer priserne i hånden på butikkernes offentlige sider og skriver datoen på. Tilbud kan være kortvarige, og priser i butikken kan afvige. Vi har ingen aftaler med grænsebutikkerne.
| Vare | Danmark | Ved grænsen | Forskel |
|---|---|---|---|
| Carlsberg Pilsner24 × 0,33 l dåse | – | – | – |
| Tuborg Grøn24 × 0,33 l dåse | – | – | – |
| Heineken24 × 0,33 l dåse | – | – | – |
| Royal Pilsner24 × 0,33 l dåse | – | – | – |
| Pepsi Max24 × 0,33 l dåse | – | – | – |
| Coca-Cola Zero24 × 0,33 l dåse | – | – | – |
| Faxe Kondi24 × 0,33 l dåse | – | – | – |
| Red Bull24 × 0,25 l dåse | – | – | – |
| Rosévin, bag-in-box3 l | – | – | – |
| Rødvin, bag-in-box3 l | – | – | – |
| Prosecco0,75 l flaske | – | – | – |
| Smirnoff Vodka1 l flaske | – | – | – |
| Jägermeister1 l flaske | – | – | – |
| Baileys1 l flaske | – | – | – |
| Haribo Matador Mix1 kg pose | – | – | – |
| Marabou Mælkechokolade250 g | – | – | – |
| Toblerone360 g | – | – | – |
| Pringles Original5 × 165 g | – | – | – |
| Marlboro Gold10 × 20 stk. (200 cigaretter) | – | – | – |
| Prince10 × 20 stk. (200 cigaretter) | – | – | – |
Inden for EU må du tage alkohol og tobak med til eget forbrug. Skattestyrelsen bruger disse vejledende mængder pr. person; over dem kan du blive bedt om at dokumentere, at varerne ikke er til videresalg.
Aldersgrænse: 16 år for drikke med 1,2–16,4 % alkohol, 18 år for stærkere drikke og tobak. Kilde: Skattestyrelsen, Den juridiske vejledning F.A.29.
Tyskland har 0,25 € pant (Pfand) på engangsemballage. Grænsebutikkerne har længe solgt pantfrit til skandinaviske kunder mod en eksporterklæring. Forvaltningsdomstolen i Slesvig (VG Schleswig, 20. maj 2026, sag 6 A 74/21) mener, at pantpligten også gælder skandinaviske kunder. Dommen er ikke endelig, og sagen kan ankes. Tysk pant kan ikke indløses i Danmark, så beregneren lægger den til som en udgift, hvis du slår pant til.
Fra 2029 kræver EU's emballageforordning pantsystemer for engangsemballage til drikkevarer, hvilket kan ændre reglerne igen.
Dagens median: benzin 17,59 kr./l i Danmark og – i Flensborg. Se alle priser under Brændstof i dag.
Tyske priser: Tankerkönig / MTS-K (Markttransparenzstelle für Kraftstoffe), licens CC BY 4.0. Seno har omregnet til kr. og beregnet medianer.