Seno
verified Produktdata samlet af Seno

My Favourite Dog Keramikskål

Stabil og hygiejnisk hundeskål i tidløst design fra Designed by Lotte

(Begrænset antal anmeldelser tilgængeligt)
sell Mærke: Designed by Lotte

bolt Kort svar

My Favourite Dog Keramikskål er en robust keramisk hundeskål designet af det danske brand Designed by Lotte, med et tidløst design der passer til enhver bolig. Den aktuelle pris kan findes ved at sammenligne danske forhandlere på Seno.

auto_awesome

AI Vurdering

"En solid keramisk hundeskål med neutralt design, der kombinerer robusthed og hygiejne til en fornuftig pris for danske hundeejere."

My Favourite Dog Keramikskål fra det danske designbrand Designed by Lotte er en gennemtænkt hundeskål, hvor funktionalitet og æstetik går hånd i hånd. Skålen er fremstillet i keramik, et materiale der er kendt for sin robusthed og holdbarhed, hvilket gør den velegnet til daglig brug – selv for hunde der har tendens til at skubbe til skålen under måltidet. Den tunge keramiske konstruktion sikrer, at skålen står stabilt på gulvet og ikke glider rundt, hvilket reducerer spild og giver hunden en mere rolig spiseoplevelse.

Det tidløse, neutrale design gør, at skålen passer naturligt ind i de fleste danske hjem, uanset om indretningen er minimalistisk, klassisk eller mere farverig. Designed by Lotte har med denne serie skabt et produkt, der ikke bare er en praktisk genstand, men også et designobjekt, som hundeejeren ikke behøver gemme væk, når gæsterne kommer.

Keramik har udover sin vægt også den fordel, at materialet er hygiejnisk og nemt at holde rent. Overfladen suger ikke lugte eller bakterier på samme måde som nogle plastikskåle kan gøre, og skålen tåler typisk opvaskemaskine, hvilket gør den daglige rengøring enkel. Det er en vigtig egenskab for hundeejere, der ønsker en sund og ren fodringsplads for deres firbenede familiemedlem.

Serien My Favourite Dog fra Designed by Lotte henvender sig til hundeejere, der værdsætter kvalitet og design i hverdagens små detaljer. Skålen fungerer lige godt til tørfoder som til vådfoder, og den stabile base gør den velegnet til både små og mellemstore hunderacer. For danske forbrugere er det desuden en fordel, at brandet er dansk, hvilket ofte betyder kortere leveringstider og produkter tilpasset det nordiske marked.

Da My Favourite Dog Keramikskål forhandles hos flere danske butikker, kan prisen variere fra forhandler til forhandler. Det kan derfor betale sig at bruge en prissammenligningsside som Seno til at finde den aktuelle bedste pris, inden man foretager sit køb. På den måde sikrer man sig, at man får den ønskede skål til den mest fordelagtige pris, uden at gå på kompromis med kvaliteten.

thumb_up Godt

  • check_circle Robus keramisk materiale der giver stabil fodring
  • check_circle Tidløst, neutralt design der passer til enhver boligindretning
  • check_circle Hygiejnisk overflade der er nem at rengøre
  • check_circle Skabt til at give hunden en stabil spiseplads
  • check_circle Designet af det danske brand Designed by Lotte

thumb_down Skidt

  • cancel Keramik er tungere end plastik- eller stålalternativer
  • cancel Kan knække hvis den tabes på hårde overflader
  • cancel Pris og tilgængelighed kan variere mellem forhandlere

Prishistorik

Gns: 159 DKK
-
-
-
-
159 DKK
jul.
159 DKK
aug.
6 mdr siden I dag

group Hvem er dette produkt til?

Hundeejere der værdsætter dansk design, ønsker en stabil og hygiejnisk skål, og som gerne vil have et produkt der passer ind i en moderne boligindretning.

lightbulb Brugsscenarier

Ideel til daglig fodring af hunde i hjemmet, uanset om der serveres tørfoder eller vådfoder. Skålen er velegnet til køkkengulvet, bryggerset eller et dedikeret foderområde, og det neutrale design gør at den ikke behøver skjules, når der kommer gæster.

Information

Materiale
Keramik
Brand
Designed by Lotte
Serie
My Favourite Dog
Produkttype
Hundeskål / Fodringsskål
Design
Tidløst og minimalistisk
Egnet til
Hunde (alle racer, afhængig af størrelse)
Rengøring
Tåler opvaskemaskine (typisk for keramik)
Hygiejne
Lugtfri og nem at holde ren
Stabilitet
Tung konstruktion der modstår skub
Kategori
Kæledyrstilbehør / Hundeskåle

Ofte Stillede Spørgsmål

Hvad koster My Favourite Dog Keramikskål? expand_more
Prisen på My Favourite Dog Keramikskål varierer mellem danske forhandlere. Tjek Seno for at se den aktuelle pris og sammenligne tilbud.
Hvem har designet My Favourite Dog Keramikskål? expand_more
Skålen er designet af det danske firma Designed by Lotte, som er kendt for deres stilrene kæledyrsprodukter.
Er My Favourite Dog Keramikskål egnet til daglig brug? expand_more
Ja, skålen er fremstillet i robust keramik og er designet til at give en holdbar og hygiejnisk fodringsplads til hverdagsbrug.
Kan My Favourite Dog Keramikskål tåle opvaskemaskine? expand_more
Keramik tåler generelt opvaskemaskine, hvilket gør rengøringen nem og hygiejnisk i hverdagen.
Hvorfor vælge en keramisk hundeskål frem for plastik? expand_more
Keramik er tungere og mere stabilt, hvilket forhindrer at skålen glider. Materialet er desuden mere hygiejnisk og suger ikke lugte i samme grad som plastik.
Hvor kan jeg købe My Favourite Dog Keramikskål billigst? expand_more
Brug Seno til at sammenligne priser hos forskellige danske forhandlere og finde det bedste tilbud.
Passer My Favourite Dog Keramikskål til små hunde? expand_more
Skålen findes i forskellige størrelser i My Favourite Dog-serien, så den kan tilpasses både små og mellemstore hunderacer.
Køb her arrow_forward