Læsø Saltcare Body Lotion 150 ml tube placeret på en ren overflade

Body lotion - 150 ml - Læsø Saltcare

Naturlig fugtpleje beriget med mineralholdigt Læsø-salt

Forhandler:
okologisk-supermarked.dk
Mærke:
Læsø Saltcare
Pris tjekket:
19. okt., 11.41

Pris lige nu

152 kr.

hos okologisk-supermarked.dk

Ikke på lagerFragt 58,75 kr. ifølge butikken

95Deal ScoreLidt over normalpris
Se prisen

Seno får provision ved køb – det koster ikke dig ekstra.

Prisen lige nu: Stabil · laveste registrerede 149 kr.. Se prisudviklingen

Passer til

  • Personer med tør hud, der foretrækker naturlige ingredienser og danskproduceret kvalitetshudpleje.

Sammenlign priser

Vi har fundet produktet hos 1 butik

Priserne er hentet fra butikkernes feeds og kan have ændret sig. Fragt og lager vises kun, når butikken selv oplyser det. Seno får provision ved køb.

Prisudvikling

Følg prisen over tid, og se om et tilbud reelt er lavere end før.

Laveste set
149 kr.
Typisk pris (90 dage)
149 kr.
Højeste set
164 kr.
22. jul.: 149 kr.25. jul.: 149 kr.28. jul.: 149 kr.31. jul.: 149 kr.3. aug.: 149 kr.6. aug.: 149 kr.9. aug.: 149 kr.12. aug.: 149 kr.15. aug.: 149 kr.18. aug.: 149 kr.21. aug.: 149 kr.24. aug.: 149 kr.27. aug.: 149 kr.30. aug.: 149 kr.2. sep.: 149 kr.5. sep.: 149 kr.8. sep.: 149 kr.11. sep.: 149 kr.14. sep.: 149 kr.17. sep.: 152 kr.20. sep.: 152 kr.23. sep.: 152 kr.26. sep.: 164 kr.29. sep.: 152 kr.2. okt.: 152 kr.5. okt.: 152 kr.8. okt.: 152 kr.11. okt.: 152 kr.14. okt.: 152 kr.17. okt.: 152 kr.
Del / indlejr prisgrafen

Skriver du om produktet? Kopiér koden og sæt den ind på din side. Grafen opdateres automatisk og indeholder ingen cookies eller sporing.

Se forhåndsvisning · Mere om Senos widgets

Deal Score
Beregnet ud fra vores egen prishistorik
95af 100
Lidt over normalpris
Prisen ligger omkring normalprisen (normalpris ca. 150 kr.)

Vil du have besked, hvis prisen falder?

Opret en gratis prisalarm – vi skriver, når prisen rammer dit mål.

Gratis konto · få besked, når prisen falder

Prisen i tal

Laveste pris nu
152 kr.
Laveste pris de sidste 30 dage
152 kr. (i dag)
Median 30 dage
152 kr.
Median 90 dage
149 kr.
Laveste registrerede
149 kr. (15. sep. 2026)
Prisudvikling
Stabil

Overblik

En eksklusiv og plejende bodylotion, der forener dansk natur med effektiv hudpleje, særligt velegnet til tør hud.

Resumé ud fra produktdata og forhandleroplysninger – Seno har ikke testet produktet fysisk.

Fordele

  • Indeholder mineralrigt salt fra Læsø
  • God absorberingsevne uden at fedte
  • Velegnet til daglig brug på hele kroppen
  • Danskproduceret kvalitetsprodukt

Vær opmærksom på

  • Begrænset emballagestørrelse (150 ml)
  • Kan virke prissat i den høje ende sammenlignet med supermarkedsprodukter

Om Body lotion - 150 ml - Læsø Saltcare

Læsø Saltcare Body Lotion på 150 ml er et specialiseret hudplejeprodukt, der trækker på de unikke egenskaber fra det kendte Læsø-salt. Produktet er udviklet til at give huden en intens fugtbalance, hvilket gør det til et oplagt valg for forbrugere, der søger en naturlig løsning på tør eller irriteret hud. Kernen i formuleringen er det naturlige saltindhold, som er kendt for at virke regenererende og beroligende på hudoverfladen. Med en volumen på 150 ml er tuben designet til at være praktisk at have med på farten, samtidig med at den indeholder rigeligt produkt til daglig brug i hjemmet.

Når man påfører denne bodylotion, bemærker man hurtigt den lette konsistens, der adskiller den fra tungere cremer. Den trænger effektivt ind i de øverste hudlag, hvilket minimerer den fedtede fornemmelse, som mange andre lotions ofte efterlader. Dette gør den ideel til brug om morgenen, hvor man hurtigt skal kunne tage tøj på efter påføring. De aktive mineraler fra Læsø arbejder i synergi med de øvrige fugtgivende ingredienser for at opretholde hudens naturlige barriere, hvilket er essentielt i det skiftende danske klima, hvor vind og kulde ofte udtørrer huden. Produktets pH-værdi er afstemt, så den komplementerer hudens naturlige balance, hvilket minimerer risikoen for irritation.

Selve emballagen er funktionel og hygiejnisk, hvilket sikrer, at produktets holdbarhed og kvalitet bevares fra første til sidste dråbe. Forbrugeren får her et produkt, der ikke blot fungerer som almindelig fugtpleje, men som også bringer en følelse af dansk spa-kultur ind i hverdagen. Det er et oplagt valg for dem, der prioriterer ingrediensliste og oprindelse, da Læsø Saltcares profil vægter den danske arv højt. Ved regelmæssig brug vil man opleve en mere smidig og gennemfugtet hud, da de mineralske komponenter hjælper med at binde fugten i hudcellerne. Det er kombinationen af den videnskabelige tilgang til hudens behov og den autentiske ingredienssammensætning, der placerer denne bodylotion i kategorien for premium hudpleje til en overkommelig pris pr. anvendelse.

Brugeranmeldelser

Skrevet af Senos brugere om Body lotion - 150 ml - Læsø Saltcare

Ingen anmeldelser endnu. Har du brugt produktet, så hjælp andre ved at skrive den første.

Anmeldelserne er skrevet af Senos brugere. Vi kontrollerer dem for spam, men kan ikke bekræfte, at anmelderen har købt produktet. Alle publicerede anmeldelser vises, også de negative, og ingen er betalt.

Ofte stillede spørgsmål

Hvem er Læsø Saltcare Body Lotion velegnet til?
Den er ideel til personer med tør hud, der ønsker en fugtgivende creme med naturlige mineraler.
Hvor meget indhold er der i tuben?
Tuben indeholder 150 ml bodylotion.
Kan man bruge den dagligt?
Ja, den er udviklet til daglig brug på hele kroppen.
Hvad koster Læsø Saltcare Body Lotion hos Seno?
Seno er en prissammenligningsside og sælger ikke produktet direkte, hvorfor vi ikke har en fast pris.
Er produktet fedtet?
Nej, den er kendt for at absorbere hurtigt uden at efterlade en fedtet hinde.
Se alle i Body lotion

Seno modtager provision, når du køber via links på siden – det påvirker ikke prisen. Produktoplysninger bygger på forhandlerens feed og dokumenterede kilder; Seno har ikke selv testet produktet, medmindre det fremgår udtrykkeligt.

Se prisen hos okologisk-supermarked.dk – 152 kr.