Mejeri og æg

Mælk, yoghurt, smør, ost og æg. Literprisen afslører hurtigt, om den store karton faktisk er billigst.

Mejeri og æg

Kæder
Vis kun
Nulstil

Flere kæder vælges ved at krydse af. Kæde-chips over varerne virker også.

573 dagligvarer, 168 på tilbud

Mejeri og æg 144

  • REMA 1000

    16,50 kr.

    Lilleputter æg

    6 STK. · 2,75 kr./stk.

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    45,25 kr.

    Skrabeæg

    15 STK. · 3,02 kr./stk.

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    31,95 kr.

    Skrabeæg

    10 STK. · 3,20 kr./stk.

    . Pris hos REMA 1000.
  • Øko

    REMA 1000

    31,95 kr.

    Økologiske æg

    8 STK. · 3,99 kr./stk.

    . Pris hos REMA 1000.
  • Øko

    REMA 1000

    41,95 kr.

    Økologiske æg

    10 STK. · 4,20 kr./stk.

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    26,15 kr.

    Frilandsæg

    6 STK. · 4,36 kr./stk.

    . Pris hos REMA 1000.
  • Aarstiderne

    45,00 kr.

    Æg 10 stk. M/L

    10 stk. M/L · 4,50 kr./stk.

    . Pris hos Aarstiderne.
  • REMA 1000

    29,95 kr.

    Slotsæg

    6 STK. · 4,99 kr./stk.

    . Pris hos REMA 1000.
  • Aarstiderne

    21,00 kr.

    Æg 4 stk. M/L

    4 stk. M/L · 5,25 kr./stk.

    . Pris hos Aarstiderne.
  • REMA 1000

    9,95 kr.

    Skummetmælk

    1 LTR. · 9,95 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    11,50 kr.

    Minimælk 0,4%

    1 LTR. · 11,50 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    12,50 kr.

    Letmælk 1,5%

    1 LTR. · 12,50 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    13,50 kr.

    Sødmælk 3,5%

    1 LTR. · 13,50 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    3,95 kr.

    Letmælk

    250 ML. · 15,80 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    7,95 kr.

    Sødmælk 3,5%

    0.5 LTR. · 15,90 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    3,33 kr.

    Kakaomælk

    20 CL. · 16,65 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    16,95 kr.

    Tykmælk

    1 KG. · 16,95 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • Øko

    REMA 1000

    4,36 kr.

    Minimælk

    250 ML. · 17,44 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • Øko

    REMA 1000

    17,50 kr.

    Havredrik

    1 LTR. · 17,50 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • Øko

    REMA 1000

    17,95 kr.

    Havre kakao drik

    1 LTR. · 17,95 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • Øko

    REMA 1000

    17,95 kr.

    Mandeldrik

    1 LTR. · 17,95 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    17,95 kr.

    Æble juice

    1 LTR. · 17,95 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    18,20 kr.

    Kefir naturel

    1 LTR. · 18,20 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    18,79 kr.

    Arla kakao

    1 LTR. · 18,79 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • Øko

    REMA 1000

    19,95 kr.

    Kakaomælk 0,5%

    1 LTR. · 19,95 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    19,95 kr.

    Skyr naturel

    1000 GR. · 19,95 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    20,13 kr.

    Tropisk yoghurt

    1000 GR. · 20,13 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • Øko

    REMA 1000

    20,15 kr.

    A38 naturel 0,4%

    1 KG. · 20,15 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    20,20 kr.

    Kefir vanilje

    1 LTR. · 20,20 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    20,95 kr.

    Fersken/passion

    1000 GR. · 20,95 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    20,95 kr.

    Skovbær

    1000 GR. · 20,95 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    20,95 kr.

    Vanilje

    1000 GR. · 20,95 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • Aarstiderne

    21,00 kr.

    Letmælk 1 liter

    1 liter · 21,00 kr./l

    . Pris hos Aarstiderne.
  • REMA 1000

    21,79 kr.

    Matilde kakao

    1 LTR. · 21,79 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • Øko

    REMA 1000

    21,95 kr.

    A38 ymer 3,5%

    1 KG. · 21,95 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    21,95 kr.

    Citron

    1000 GR. · 21,95 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    22,19 kr.

    Pære/banan

    1000 GR. · 22,19 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    22,95 kr.

    Appelsin juice

    1 LTR. · 22,95 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    25,16 kr.

    Koldskål

    1 LTR. · 25,16 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    24,95 kr.

    Pink lady juice

    900 ML. · 27,72 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    14,00 kr.

    Kakaomælk

    50 CL. · 28,00 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    12,69 kr.

    Naturel

    450 GR. · 28,20 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    13,44 kr.

    Jorbær

    450 GR. · 29,87 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    1,50 kr.

    Gær

    50 GR. · 30,00 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    15,00 kr.

    Skyr vanilla

    500 GR. · 30,00 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    30,95 kr.

    Passion & banan

    1000 GR. · 30,95 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    14,92 kr.

    Hytteost 1,5%

    450 GR. · 33,16 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    29,95 kr.

    Appelsin juice

    900 ML. · 33,28 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    29,95 kr.

    Innocent juice

    900 ML. · 33,28 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    17,09 kr.

    Vaniljesauce

    0.5 LTR. · 34,18 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    6,95 kr.

    Caffe latte

    200 ML. · 34,75 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    6,95 kr.

    Latte macchiato

    200 ML. · 34,75 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    8,95 kr.

    Kaffefløde 10%

    250 ML. · 35,80 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    17,95 kr.

    Fraiche 9%

    500 GR. · 35,90 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • Øko

    REMA 1000

    11,95 kr.

    Madlavning 8%

    330 ML. · 36,21 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    27,50 kr.

    Alpro naturel

    750 GR. · 36,67 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    27,50 kr.

    Blåbær

    750 GR. · 36,67 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    27,50 kr.

    Vanilla

    750 GR. · 36,67 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • Øko

    REMA 1000

    12,14 kr.

    Kakaomælk

    330 ML. · 36,79 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    18,95 kr.

    Protein banan

    500 GR. · 37,90 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    18,95 kr.

    Protein choco

    500 GR. · 37,90 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    18,95 kr.

    Protein drik

    500 GR. · 37,90 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • Øko

    REMA 1000

    5,75 kr.

    Jordbær

    150 GR. · 38,33 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • Øko

    REMA 1000

    5,75 kr.

    Pære/banan

    150 GR. · 38,33 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    12,95 kr.

    Drikkeskyr

    330 ML. · 39,24 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000+1 kæde

    7,96 kr.

    Smør

    200 GR. · 39,80 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • Øko

    REMA 1000

    18,10 kr.

    Skyr naturel

    450 GR. · 40,22 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    21,95 kr.

    Cremet skyr

    500 GR. · 43,90 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • Øko

    REMA 1000

    20,10 kr.

    Skyr hindbær

    450 GR. · 44,67 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • Øko

    REMA 1000

    20,10 kr.

    Skyr vanilje

    450 GR. · 44,67 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000+1 kæde

    8,95 kr.

    Hytteost 1,5%

    200 GR. · 44,75 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    8,04 kr.

    Risdessert

    175 GR. · 45,94 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • Øko

    REMA 1000

    24,50 kr.

    Piskefløde 38%

    0.5 LTR. · 49,00 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    9,95 kr.

    Nem & smørbar

    200 GR. · 49,75 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    24,95 kr.

    Protein to go

    500 ML. · 49,90 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    5,00 kr.

    Choko mousse

    100 GR. · 50,00 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    5,00 kr.

    Vanilje mousse

    100 GR. · 50,00 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    25,03 kr.

    Svinefedt

    500 GR. · 50,06 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    12,95 kr.

    Piskefløde 36%

    0.25 LTR. · 51,80 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    12,95 kr.

    Ricotta

    250 GR. · 51,80 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    15,95 kr.

    Madfløde 13%

    300 ML. · 53,17 kr./l

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    9,95 kr.

    Creamy skyr

    180 GR. · 55,28 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    9,95 kr.

    Skyr vanilje

    180 GR. · 55,28 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.
  • REMA 1000

    6,95 kr.

    Mozzarella

    125 GR. · 55,60 kr./kg

    . Pris hos REMA 1000.

Viser 144 af 573

Vis flere varer

Priserne læses om natten fra kædernes egne offentlige webshops og produktsider og gemmes med tidspunkt og kilde. Tjek altid prisen hos kæden, før du handler: butikspriser og tilbud kan afvige. Læs mere i datapolitikken.

Alle dagligvarer