Dagligvarer: priser og tilbud fra 7 kæder, senest hentet 30. sep., 04.55

Dagligvarer

1
Kæder
Vis kun
Nulstil

Flere kæder vælges ved at krydse af. Kæde-chips over varerne virker også.

1.600 dagligvarer, 1.600 på tilbud

Andet 325

Drikkevarer 124

Slik og snacks 113

Kolonial 94

Mejeri og æg 91

Brød og bagværk 50

Frugt og grønt 34

Frost 29

  • -43%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 34,95 kr.

    Prosciutto rucola

    395 GR. · 50,63 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -39%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 32,95 kr.

    Bolognese

    440 GR. · 45,45 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -39%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 32,95 kr.

    Prosciutto

    425 GR. · 47,06 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -33%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 29,95 kr.

    Diavola

    430 GR. · 46,51 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -33%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 29,95 kr.

    Karamel knas

    400 ML. · 50,00 kr./l

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -33%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 29,95 kr.

    Pancetta e funghi

    420 GR. · 47,62 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -33%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 29,95 kr.

    Patate mascarpone

    410 GR. · 48,78 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -33%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 29,95 kr.

    Pepperoni

    400 GR. · 50,00 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -33%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 29,95 kr.

    Pizza margherita

    420 GR. · 47,62 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -33%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 29,95 kr.

    Solbærpind, vanilje is

    400 ML. · 50,00 kr./l

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -31%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 28,95 kr.

    Mango passion pind

    400 ML. · 50,00 kr./l

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -28%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 27,95 kr.

    Mini isvafler

    336 ML. · 59,52 kr./l

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -27%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 27,23 kr.

    Classic is

    400 ML. · 50,00 kr./l

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -27%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 27,22 kr.

    Isbåde

    520 ML. · 38,46 kr./l

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -27%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 27,22 kr.

    Lakrids is 4 stk

    400 ML. · 50,00 kr./l

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -27%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 27,23 kr.

    Mandel is

    440 ML. · 45,45 kr./l

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -27%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 27,22 kr.

    Mini mix

    330 ML. · 60,61 kr./l

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -26%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 26,95 kr.

    Sommer isvafler

    420 ML. · 47,62 kr./l

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -25%

    REMA 1000

    15,00 kr.Normalpris 20,01 kr.

    Æbleskiver

    560 GR. · 26,79 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -23%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 26,13 kr.

    Peanut karamel isbar

    212 ML. · 94,34 kr./l

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -23%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 26,11 kr.

    Sandwich is

    440 ML. · 45,45 kr./l

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -20%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 24,95 kr.

    Andebryst

    160 GR. · 125,00 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -13%

    REMA 1000

    20,00 kr.Normalpris 22,95 kr.

    Andelår

    180 GR. · 111,11 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -11%

    REMA 1000

    125,00 kr.Normalpris 139,95 kr.

    Hel and

    3000 GR. · 41,67 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -1%

    REMA 1000

    99,00 kr.Normalpris 99,95 kr.

    Hel and

    2400 GR. · 41,25 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • Tilbud

    Lidl

    10,00 kr.

    Kartoffelskiver

     

    Gælder til og med 3. okt.

    Fra avisen

    . Fra avisen hos Lidl til og med 3. okt..
  • Tilbud

    Lidl

    12,00 kr.

    Halloweenkartofler

     

    Gælder til og med 3. okt.

    Fra avisen

    . Fra avisen hos Lidl til og med 3. okt..
  • Tilbud

    Lidl

    15,00 kr.

    Skagenslap

     

    Gælder til og med 3. okt.

    Fra avisen

    . Fra avisen hos Lidl til og med 3. okt..
  • Tilbud

    Lidl

    20,00 kr.

    Ispinde

    Maks. 3 pk. pr. kunde. Kuponpris ved køb på min. 200 kr.  K&os

    Gælder til og med 3. okt.

    Fra avisen

    . Fra avisen hos Lidl til og med 3. okt..

Personlig pleje 22

Kød, fisk og pålæg 17

  • -50%

    REMA 1000

    39,90 kr.Normalpris 79,90 kr.

    Nakkefilet

    1 KG. · 39,90 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -50%

    REMA 1000

    57,86 kr.Normalpris 115,86 kr.

    Flæskesteg

    1.45 KG. · 39,90 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -28%

    REMA 1000

    25,00 kr.Normalpris 34,95 kr.

    Crispy stick

    360 GR. · 69,44 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -24%

    REMA 1000

    25,00 kr.Normalpris 32,95 kr.

    Hk. grisekød 8-12%

    400 GR. · 62,50 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -22%

    REMA 1000

    39,00 kr.Normalpris 49,95 kr.

    Danske rødspættefileter

    225 GR. · 173,33 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -22%

    REMA 1000

    49,00 kr.Normalpris 62,95 kr.

    Hk. okse 8-12%

    400 GR. · 122,50 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -17%

    REMA 1000

    25,00 kr.Normalpris 29,95 kr.

    Hk. gris & kalv 8-12%

    500 GR. · 50,00 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -17%

    REMA 1000

    25,00 kr.Normalpris 29,95 kr.

    Koteletter

    400 GR. · 62,50 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -17%

    REMA 1000

    25,00 kr.Normalpris 29,95 kr.

    Stegeflæsk i skiver

    400 GR. · 62,50 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -17%

    REMA 1000

    29,00 kr.Normalpris 34,95 kr.

    Crispy lårfilet

    350 GR. · 82,86 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -17%

    REMA 1000

    29,00 kr.Normalpris 34,95 kr.

    Farserede porrer

    400 GR. · 72,50 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -17%

    REMA 1000

    29,00 kr.Normalpris 34,95 kr.

    Gryderet m. svampe

    300 GR. · 96,67 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -17%

    REMA 1000

    29,00 kr.Normalpris 34,95 kr.

    Kyllingebryst i tern

    250 GR. · 116,00 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -17%

    REMA 1000

    29,00 kr.Normalpris 34,95 kr.

    Kyllingebrystfilet

    450 GR. · 64,44 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -11%

    REMA 1000

    39,00 kr.Normalpris 43,95 kr.

    Laksefileter

    225 GR. · 173,33 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • Tilbud

    Lidl

    10,00 kr.

    Tun

     

    Gælder til og med 3. okt.

    Fra avisen

    . Fra avisen hos Lidl til og med 3. okt..
  • Tilbud

    Lidl

    20,00 kr.

    Kyllingeoverlår med ryg

     

    Gælder til og med 3. okt.

    Fra avisen

    . Fra avisen hos Lidl til og med 3. okt..

Husholdning 10

Baby og børn 3

  • -17%

    REMA 1000

    5,00 kr.Normalpris 6,00 kr.

    Smoothie

    90 GR. · 55,56 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • -17%

    REMA 1000

    5,00 kr.Normalpris 6,00 kr.

    Smoothie med havre

    90 GR. · 55,56 kr./kg

    . Tilbud hos REMA 1000 til og med 3. okt..
  • Tilbud

    Lidl

    20,00 kr.

    Halloween-minifigurer

     

    Gælder til og med 3. okt.

    Fra avisen

    . Fra avisen hos Lidl til og med 3. okt..

Viser 912 af 1.600

Vis flere varer

Sådan sammenligner vi

  • Samme vare: samme stregkode (EAN) i flere kæder. Vises som ét kort med den billigste kæde og “+N kæder”.
  • Tilsvarende vare: samme navn og mængde, men uden fælles stregkode – fx kædernes egne mærker. Vises altid for sig.
  • Kilopris og literpris er kædens egen, eller beregnet ud fra mængden. Pant er ikke med.
  • Tilbud vises med rabat og sidste gyldighedsdag. “Økologisk” betyder, at det står i varens navn. Madspildsvarer indgår ikke.
  • Billeder er fra Open Food Facts, når varens stregkode findes der; ellers et symbol for afdelingen.

Kilder

Priserne læses om natten fra kædernes egne offentlige webshops og produktsider og gemmes med tidspunkt og kilde. Tjek altid prisen hos kæden, før du handler: butikspriser og tilbud kan afvige. Læs mere i datapolitikken.

Seno er ikke tilknyttet kæderne og får ingen betaling for at vise priserne. Kædenavne og -logoer bruges kun til at vise, hvor varen findes. Coop, MENY, SPAR og Løvbjerg har ingen offentlige webshop-priser; deres aviser finder du under Tilbudsaviser.